Серед рибалок чимало тих, хто вважає за краще ловити рибу вночі, особливо влітку, бо в жаркий день риба часто поводиться неактивно та активізується тільки до заходу сонця. Але рибалити в темряві просто неможливо, тому кожному любителю нічної риболовлі варто купити хороший рибальський ліхтар.
Який ліхтарик купити для риболовлі
На сайті Рибохват представлені кращі моделі для риболовлі, які можна розділити на кілька груп:
• налобні акумуляторні ліхтарики для риболовлі;
• ручні ліхтарі;
• кемпінгові ліхтарі-лампи (підвісні або стоячі).
Якщо детальніше розібратися в кожному виді, стає зрозуміло, що рибалці буде корисна кожна різновид: налобний ліхтарик дозволить тримати руки вільними, ручний ліхтарик дасть більш дальній спрямований промінь, а для риболовлі з човна або облаштування наметового табору стане в пригоді лампа - ліхтар з потужним акумулятором. Так що якщо дозволяють фінанси, краще купити для нічної риболовлі кілька різних ліхтарів.
На які характеристики варто звертати увагу
Через те, що на рибалці передбачається контакт з водою (будь то туман, дощ або випадкове падіння освітлювального приладу в воду), краще вибрати вологозахищену або водонепроникну модель. Про найвищий захист вкаже маркування IP68, де перша цифра позначає захист від пилу та бруду, а друга - захист від води.
Якщо ви часто рибалите на каменях, краще купити ручний ліхтарик в металевому корпусі, який зможе витримати серйозні механічні навантаження та падіння. Для менш екстремальних місць лову цілком підійдуть ліхтарі в пластмасовому корпусі.
Більшість ліхтарів для риболовлі мають декілька робочих режимів, що дає можливість вибирати в кожній конкретній ситуації потрібний рівень освітлення. Дуже практичні моделі з вбудованою лінзою, що дозволяє зумміровать промінь світла: робити його широким і бляклим або потужним та вузькоспрямованим.
Якщо ви вибираєтеся на нічну риболовлю кілька разів за сезон, цілком вистачить звичайного ліхтарика, що працює від батарейок. Для частих поїздок краще купити рибальський ліхтарик, що працює від акумуляторів. Кращі моделі можна заряджати не тільки від мережі, але і від прикурювача, що дуже зручно в польових умовах.