Воблери вважаються самою універсальною твердотілою приманкою на хижака. Ця приманка має різні форми тіла, від одного і потрійніших гачків, а також лопать або западину на носовій частині. Окрім форми тіла воблери відрізняються один від одного розміром, забарвленням, плавучістю та грою. Також є моделі із зоровим або акустичним ефектом. Купити недорогі воблери в Україні краще в інтернет-магазині Рибохват.
Різновиди
По плавучості
Нейтральну плавучість мають суспендери, які маркіруються SP (Suspending) і SSS (Super Slow Sinking).
По здатності заглиблення
За формою
Воблери з лопастями
- Міноу - за формою близькі до малька, мають подовжене тонке тільце. Уловиста приманка з слабо вираженою грою. Анімація міноу робиться самим рибалкою.
- Шеди - плоске, дещо сплюснуте з боків тільце приманки нагадує за формою оселедця. Більшість шедів мають розмашисту власну гру.
- Фети - "товста" приманка з широким капле видним тілом. Відрізняються яскраво вираженою анімацією з широкою амплітудою рухів.
- Кренкі - має плескате з боків тільце і відрізняються досить активною грою.
Поверхневі
- Попери - поглиблення в носовій частині при проводці видає своєрідний звук, що принаджує хижака.
- Стігбейт - приманки з тонким довгим тільцем, яка в народі називається паличка. Зазвичай негативній плавучості і без власної гри. Підвиди: волкер і пропер.
- Кроулери - поверхнева приманка з широкою поперечною лопаттю, яка забезпечує приманці украй незвичайну гру.
Воблери без лопаті
- Ратліни - приманки з акустичним ефектом.
- Джеркбейти - ці великі воблери використовуються в ривковій проводці. Існує декілька різновидів, кожна з яких має власну анімацію: дайвери, глайдеры, пулбейти.
- Дартер - довга вузкотіла приманочка з низькочастотною грою.
Составники
Свою назву складені воблери дістали тому, що їх тіло включає декілька частин, які з'єднуються шарнірним способом. Існує два варіанти составників :
- Свімбейти - м'які приманки;
- Цикади - мають форму жаб, рачків, комах.
Алгоритм вибору
На щуку підходять усі типи воблерів, але найефективніші - міноу.
Для риболовлі на судака варто купити воблери з маркіровкою MDR і DD. Відмінні наживки на судака - міноу, шет, фет.
Окуневі подобаються усі види, але вибирати їх слід, виходячи з умов ловлі. Якщо риболовля ведеться на великій воді, варто купити далекобійний фет.
Для швидкої рівномірної проводки в поверхневих котлах добре працює топвотер, а в глибокому котлі - стикбейт або ратлін.
Де купити воблеры в Україні?
У інтернет-магазині Рибохват ви можете купити воблери на щуку, судака, окуня, форель, сома та ін. В каталозі представлені понад 2000 моделів українського і закордонного виробництва. Широкий асортимент дозволить вибрати варіант воблера для різних умов і видів ловлі - рівномірної проводки, тролінгу, твічінга. Ціна на воблери в Rybohvat стартує від 38 гривень. Увесь товар має високу якість, яка забезпечить кожному рибалці уловисту і легку риболовлю.