Не усі новачкі спінінгісти розуміють, що означають ті або інші характеристики, вказані на маркіровці вудилища. Якщо ви збираєтеся купити спінінг, є декілька чинників, які дійсно впливають на його продуктивність.
Лад спінінга
Ця характеристика показує швидкість реагування вудилища на навантаження при кидку та форму вигину бланка. Англійською ця характеристика називається Action (дія).
Швидкий лад оптимальний для важких приманок, повільний ‑ для надлегких.
Тест спінінга
Потужність або тест спінінгів показує допустиму рекомендовану вагу приманки :
- Надлегка потужність (UL) - застосовується для риболовлі на рибу до 2 кг. Спінінг ультралайт підходить практично під все дрібні воблери, вращалки, пластикові приманки.
- Середня потужність (M) ‑ для особин вагою 3-6 кг з різними видами приманки : блешні з вантажем-голівкою, важких блешень, що обертаються, важких воблерів, пластикових приманок з джиг-головкой вагою до 25 г.
- Важка потужність (H) ‑ спінінги на велику щуку, судака, сома. Походить для важких блешень, що коливаються, ловлі на девон, пількери та ін.
- Надважка потужність (EH) - підходить для ловлі трофейних особин та для морської риболовлі на спінінг.
Довжина спінінга
Стандартні вудилища мають довжину від 1,6 до 3,6 м, але спеціальні моделі можуть досягати в довжину 4-5 м. Довгі вудилища забезпечать максимальну дальність кидка, тому з ними простіше вивуджувати велику рибу. Вони важчі, що ускладнює їх транспортування. Короткі вудилища легші, маневровні, тому зручні для ловлі в місцях з обмеженою зоною для замаху.
Та або інша довжина вудилища оптимальна для ловлі риби певної ваги в певних умовах:
- 1,6-1,8 м ‑ зручно використати при ловлі із заростей;
- 2,1-2,4 м ‑ для ловлі з човна риби вагою до 3 кг;
- 2,7-3,0 м ‑ на рибу понад 5 кг;
- понад 3 м ‑ для риболовлі на великих водоймах.
Конструкція вудилища
- Штекерні ‑ складаються з 2-х, рідше з 3-х колін. Мають невелику вагу, відрізняються міцністю, хорошим балансуванням.
- Телескопічні ‑ мають від 4 до 6 вузлів, через що знижується їх надійність. Величезний плюс телескопічних спінінгів - зручність їх транспортування.
Матеріали
- Скловолокно (фіберглас). Досить важкі вудилища, що витримують велике навантаження. Вони менш чутливі, гнучкіші, невибагливі в експлуатації.
- Карбон (углеволокно, графіт). Збалансовані і легкі вудилища, єдиними мінусами яких є крихкість та висока ціна. Карбонові спінінги відрізняються змістом графіту. Чим він вищий, тим жорсткіше і чутливіше вудилище. Моделі з нижчим вмістом графіту міцніші, м'якші та гнучкіші. Зазвичай такі бланки вибирають професійні спортсмени або досвідчені рибалки.
- Композит. Ці практичні, недорогі спінінги поєднують усі позитивні характеристики двох попередніх матеріалів. Вони мають легку вагу, непогану жорсткість і дальність кидка.
Часто до дорожчих моделів додають кевлар, який надає спінінгу додаткову міцність.
У нашому каталозі представлений широкий вибір вудилищ в різних варіантах ладу, потужності, довжини та ваги. Ціна спінінга залежить від виробника, матеріалу і фурнітури. На сайті Рибохват ви можете купити спінінг для джига, твічінга й інших способів ловлі, розрахованих як на професійних спортсменів, так і початківців спінінгістів. Наші експерти протестували усі вудки, тому зможуть відповісти на усі можливі питання по їх вибору та експлуатації.